Објавено на:

(Видео) Руски авиони и хеликоптери го напаѓаат Киев: Уништен центарот за разузнавање на Украина

t

Социјалните мрежи се преполни со видеа од руски авиони и хеликоптери кој го напаѓаат главниот град на Украина.

Неофицијално целосно е уништено седиштето на украинското разузнавање во Киев.

Во близина на Киев е забележана и неидентификува

а воена машинерија, само откако беа објавени снимки дека руски извидници и авијација се наоѓаат на 20 километри од главниот град Киев.

Според неофицијалните информации вториот по големина град во Украина, Харков веќе е освоен од страна на руските трупи, а Украина објавува дека досега се срушени 7 руски авиони од страна на противвоздушната одбрана.

На видеата се гледаат голем број хеликоптери и авиони кои наводно приѓаат на руската армија.

Погледнете:

Oва е ретко видео од воздушната борба помеѓу украинската и руската армија!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЗНАМ откри кои ќе бидат новите министри…

Игор Филков, роден во 1979 година, е…

Земјотрес вечерва почуствуван во Македонија

Земјотрес со локална магнитуда од 2,4 степени…

Насилство: Жена крвнички нападната од својот сопруг,…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе…

Германците СЕ ЗБОГУВАА СО РУСКИОТ ГАС?

Најголемиот германски снабдувач со гас Унипер објави…

КИНА ПРЕД САД: Продадени повеќе кинески отколку…

Минатата година за прв пат кинеските автомобилски…