Објавено на:

(Видео) Руски свештеник го слави крајот на Порнхаб во Русија – Западот не’ ослободи од Сатаната

t

Во јавноста се појави видео од руски свештеник кој за време на литургија во црква го поздравува потегот за забрана на Порнхаб во Русија.

Свештеникот објаснува дека сега Русија е ослободена од Сатаната.

Претходно во меѓусебни санкции на Русија кон ЕУ и обратно, беа забранети повеќе социјални мрежи и сајтови меѓу кои и Фејсбук, Истраграм, You Tube прекина со работа, а голем број странски компании ги затвараат нивните бизниси во Русија.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Членките на НАТО кои се соседи со…

Шест земји членки на НАТО, кои се…

Столтенберг го повика НАТО да ги укине…

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ја…

Русија редовно одржува вежби на стратешките нуклеарни…

Русија редовно одржуваше и продолжува да одржува…

Путин одобри користење на американските средства во…

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша указ за…

ЕУ не планира да ѝ ги врати…

Европската унија нема намера да ги врати…