Објавено на:

(Видео) Со децата под рака бегаат во паника: Повеќе од 500 куќи изгореа во пожар во Колорадо

t

Постојат стравувања дека повеќе од 500 куќи се уништени од шумските пожари во американската сојузна држава Колорадо, кои многу брзо се шират.

Знаеме дека приближно 370 куќи во предградието Сагамор… се изгубени. Уште 210 домови во Стариот град Супериор најверојатно ќе бидат изгорени – соопшти шерифот на округот Болдер, Џо Пеле.

Шумскиот пожар зафатил големо подрачје, откако се разгорел вчера претпладне, по локално време.

Поради брзо растечката опасност од надоаѓањето на пламените јазици, наредена е евакуација на голем број населби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мејер: САД, ЕУ и партнерите инвестираа милиони…

 Претставници на 36 јавни претпријатија од Скопскиот,…

Националниот долг на САД со нов рекорд

Долгот на земјата ги помина фамозните 33…

САД посредувал за договор помеѓу ММФ и…

Вашингтон беше лут на претходната влада на…

Листа на најмоќните земји во светот

САД, Кина и Русија остануваат најмоќните земји…

Бајден бара промени во Советот за безбедност…

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе ја потврди…