Објавено на:

(Видео) Со децата под рака бегаат во паника: Повеќе од 500 куќи изгореа во пожар во Колорадо

t

Постојат стравувања дека повеќе од 500 куќи се уништени од шумските пожари во американската сојузна држава Колорадо, кои многу брзо се шират.

Знаеме дека приближно 370 куќи во предградието Сагамор… се изгубени. Уште 210 домови во Стариот град Супериор најверојатно ќе бидат изгорени – соопшти шерифот на округот Болдер, Џо Пеле.

Шумскиот пожар зафатил големо подрачје, откако се разгорел вчера претпладне, по локално време.

Поради брзо растечката опасност од надоаѓањето на пламените јазици, наредена е евакуација на голем број населби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД и Русија ќе ја убедуваат Турција…

Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин вчера…

САД размислуваат да ги прогласат “Вагнер” за…

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден размислува…

Бомба на чешки пратеник: НАТО ја бомбардираше…

Европската Унија и Соединетите Американски Држави со…

САД се пишманија: Нема да ја прогласат…

САД нема да ја прогласат Русија како…

САД го поддржа протестот на Кинезите против…

САД ја изразија својата поддршка за луѓето…