(Видео) Се запали ковид центар во Русија: Загинаа двајца пациенти – За разлика од кај нас, ширење на пожарот е спречено веднаш

t

Две лица го загубија животот во пожар во ковид центар во болницата во Астрахан, Русија, пренесува агенцијата ТАСС, повикувајќи се на извор во спасувачките служби.

Рускиот министер за здравство, во соопштение, нагласи дека во инцидентот има и жртви, без да изнесува детали.


Според првичните информации, се запалил уред за проток на кислород, објави РИА Новости. Пациентите и медицинскиот персонал се евакуирани од болницата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин рaспали: Нема да дозволиме да бидеме…

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека САД…

Зеленски oбвинува: Бајден шири паникa и лaжни…

Разговорот меѓу американскиот претседател Џозеф Бајден и…

Десната рака на Вашингтон подготви стратегија за…

Премиерот на Обединетото Кралство, Борис Џонсон, во…

(Видео) Руските прoтиввоздушни рaкeтни системи Панцир пренесени…

Русија префрли на Белорусија противвоздушни ракетни системи…

Пламенот бил над 15 метри: Две куќи…

Во пожар кој синоќа изби во тетовската…