(Видео) Се негира гeноцидот врз Русите во Украина, a Југославија беше бomбардирана за гeноцидот врз Албанците

t

Во најновата епизода на емисијата Тешки муабети со Милош Милошевски и Јанко Илковски на Инфомакс, зборувајќи за руско украинската криза, водителите го коментираа и геноцидот кој, според тврдењето на Русија се врши врз руското население во Украина.

Тој посочи дека не само што Украина го негира гоноцидот, туку и светските медиуми тврдат дека такви масовни убиства врз Руси не се случиле.


„Зошто да не се признае дека имало геноцид во Украина, зошто е страшно да се признае. Знамем дека Турција до ден денеска го негира геноцидот на Ерменците. Таму зборуваме за 4-5 милиони луѓе кои биле оставени во пустина, да умрат без храна и без вода“, вели Милош, додавајќи дека според официјалните податоци има најмалку 9000 лица убиени само затоа што се Руси.

Илковски потсети на Албанците од Македонија, кои ги помагаа Албанците на Косово поради геноцидот врз нив, кој беше повод за бомбардирање на Југославија од страна на НАТО, односно на коментарот на Путин

„Путин кога му го плесна, дека ќе го врата Крим кога ќе го вратите вие Косово.“, додаде Илковски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Врховната Рада на Украина го прогласи…

Украинскиот парламент денеска усвои резолуција со која…

Захарова: Се започна со Југославија – НАТО…

Захарова: Се започна со бомбардирањето на Југославија…

Познатиот режисер си ја отвори душата: Украина…

Кустурица: Украина е втор чин на НАТО…

Поранешен американски генерал: Бомбардирањето на Југославија е…

Пензионираниот американски генерал и поранешен врховен командант…

Волку зависни од Белград не сме биле…

Две години веќе како Македонија е во…