Објавено на:

(Видео) Се слушаат страшни експлозии: Израел го нападна Појасот Газа

t

Израел го нападна Појасот Газа како одговор на ракетниот напад.

Израел изврши серија воздушни напади во Кан Јунис во јужниот дел на Појасот Газа во вторникот, како што се гледа на снимката направена од Рафах.

Според израелската војска, воздушните напади биле насочени кон локациите за производство на оружје на милитантната група Хамас.

Нема информации за повредени.

Воздушните напади доаѓаат како одговор на ракетата истрелана од Појасот Газа кон израелска територија во понеделникот. Според воените извештаи, проектилот бил пресретнат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ултиматум на Бајден до Нетанјаху: Сменете ја…

Американскиот претседател Џо Бајден во текот на…

Доналд Трамп му порача на Израел што…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека…

Блинкен бара брза и непристрасна истрага за…

Шефот на американската дипломатија, Ентони Блинкен, кој…

Тајмс оф Израел: 6 загинати во наводниот…

Сириските медиуми јавуваат за наводни израелски воздушни…

Од почетокот на војната во Газа, загинаа…

Министерството за здравство, кое е под контрола…