Објавено на:

(Видео) Се урна израелски воен хеликоптер – има и жртви

t

Израелски воен хеликоптер се урна во близина на брегот на северен Израел за време на тренинг лет доцна во понеделникот, при што загинаа двајца пилоти, соопшти војската.

Третиот член на екипажот, набљудувач од воздух, е повреден и евакуиран во болница, соопшти војската.

Командантот на воздухопловните сили отвори истрага за несреќата и нареди привремено прекинување на летовите за обука, како и употреба на поморскиот хеликоптер Пантер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Израелски авиони ја нападнаа Сирија! Има загинати!

Четворица војници загинале, а еден е ранет…

Трети страни во конфликтот? Израел уништи база…

Израел го нападна ја уништи базата Димас…

Зеленски шокиран од Израел: Не ни обезбедија…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во петокот изјави…

Тројца загинаа при пад на хеликоптер во…

Авганистанското Министерство за одбрана соопшти дека при…

“Хамас” денеска погуби петмина Палестинци поради соработка…

Вооруженото исламистичко движење "Хамас" утринава соопшти дека…