(Видео) Силјановска: Ќе го почитувам Преспанскиот договор

t

Професорката Гордана Силјановска Давкова ги урниса сништата на илјадници членови на ВМРО-ДПМНЕ кои беа уверени дека Христијан Мицкоски ќе го врати името.

Во телевизиски настап таа истакна дека е самата е уставен професор и на крај памет не и е да не го почитува Уставот и оти ќе го почитува Преспанскиот договор.

Видеото погледнете го тука.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Утре продолжува судењето против поранешните водачи на…

Судењето на четворицата поранешни лидери на ОВК,…

Колумна на Коѕијас: Зошто е важен Договорот…

Договорот од Преспа храбро го отплетка она…

Цената на златото достигна ново рекордно високо…

Светската цена на златото повторно порасна на…

Бог да чува: Син им се заканувал…

Основното јавно обвинителство Велес поведе постапка против…

„Фајненшл тајмс“: Г7 размислува за заем од…

Сојузниците на Вашингтон од Г7 го разгледуваат…