(Видео) Си се издaдe: Потпретседателот на СДСМ со шokaнтна изјава

t

Потпретседателот на СДСМ Перо Костадинов во вчерашното гостување на телевизија 24 во емсијата „Анализа 24“ вели дека партиските интереси и личните се ставаат над државата.

-Се наоѓаме во период кога партиските интереси и кога личните интереси мора да се стават над државните интереси и навистина сум човек кој го протежира тоа, вели Костадинов.

Ова е уште еден доказ дека на СДСМ и власта единствен интерес им е личниот, а не државниот интерес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски е слаб и исплашен од…

Два дена Христијан Мицкоски молчи и не…

СДСМ: На кои домашни и странски политичари…

Ос СДСМ денеска излегоа с нови обвинувања…

(Видео) Спасовски: Мое Куманово е бастионот на…

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на…

Богоев: СДСМ инвестира во рамномерен развој –…

СДСМ како централна и како локална власт…

Лукаревска од Липково: Очекуваме економски раст и…

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска денеска…