(Видео) Скандалозна изјава на командант на Хамас: Ќе го исчистиме светот од Евреи и Христијани

t

Американската активистка Бриџит Габриел на Твитер објави исечоци од интервју на командант на Хамас каде тој вели дека ќе го исчисти светот од Евреи и Христијани.

Габриел претходно пишуваше дека не смее да се дозволи Израел и Америка да бидат втор дел од Либан која од држава со доминантно христијанско население се претворила во упориште на исламски екстремисти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Судири меѓу израелската полиција и ултраортодоксните Евреи

Израелската полиција соопшти дека се случиле насилни…

Две пиротехнички гранати биле фрлени врз израелската…

Рано утринава две пиротехнички гранати биле фрлени…

Израелски министер: Мора да продолжиме со борбата…

И покрај денешната наредба на Меѓународниот суд…

Трамп: За жал, многу од заложниците што…

Поранешниот американски претседател и кандидат на Републиканската…

Меѓународниот суд на правдата му нареди на…

Меѓународниот суд на правдата му нареди на…