(Видео) СКАНДАЛ: Претседател на клуб влета на терен и почна да го тепа судијата

t

Скандал се случи на натпреварот помеѓу Анкарагучу и Ризеспор во турската Суперлига откако претседателот на домашниот клуб, Фарук Коча втрча на терен и го нокаутираше судијата Хамит Улал.

Претседателот на домаќините го удри главниот судија со бокс, а потоа и со неколку клоци додека лежеше на тревникот.

Дефинитивно Коча, но и Анкарагучу ги чека сериозна казна од Фудбалската федерација на Турција за ваквиот инцидент.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комеморација за Мирко Попов: Оптимист кој веруваше…

Животот на Мирко нема почеток и крај.…

Аналитичари за Балканот: „Западот не смее да…

„Балканот, област која често се занемарува, е…

Агелер: Будно ќе ги следиме изборите

Македонија е во Европа. Треба да биде…

Првата сосетка на убиецот на Данка открива,…

Селото Лука кај Бор е родното место…

(Видео) Тензии пред изборите: Изгоре автомобилот на…

Синоќа во Куманово е запален и изгорен…