Објавено на:

(Видео) „Слава на урина“ наместо „Слава на Украина“, Зеленски пречекан со голем гаф во ОН

t

Додека украинскиот претседател Володимир Зеленски и неговиот американски колега се договараат заедно да произведуваат оружје, а светот ги слуша говорите на светските политичари во Обединетите Нации, на самите улици во Њујорк еден билборд им ја одзеде славата.

Станува збор за неверојатен пропуст направен во форма на поздравна порака во центарот на Њујорк. Имено, на огромниот дигитален билборд наместо „Слава на Украина“ се појави пораката „Слава на урината“.

Компанијата која управува со билбордот објасни дека грешката била предизвикана од интелигентен систем кој автоматски го коригирал зборот „Украина“ во слична форма – урина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Малолетник носел кеса со марихуана, па е…

Денеска (11.12.2023) во Скопје, на подрачје на…

Вучиќ: Ситуацијата во Косово ќе се заострува!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изрази…

Бугарија го одложи воведувањето на такса за…

Бугарија го одложи воведувањето на надоместокот за…

БЕЛАТА КУЌА: Загрижени сме поради извештаите дека…

САД соопштија дека се загрижени поради извештаите…

Путин добил 1,1 милион прашања пред обраќањето…

Повеќе од 1,1 милион прашања беа испратени…