(Видео) Со ваква младина треба да плачеме за нашата иднина: Групна тепачка на малолетници во Скопје

t

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот во Дебар Маало, во кој според загрижени граѓани на Фејсбук учествувале малолетници.

Граѓан на „Фејсбук“ обвини дека станува збор за групна тепачка меѓу млади, која според него се случува секој викенд. На видеото се гледаат турканици и во еден момент групата млади бега.

-На 23.09.2022 во 23.50 часот во СВР Скопје, Р.М.(44) од Скопје пријавил дека околу 22.00 часот на ул.„Орце Николов“, во близина на сендвичарница, четири малолетнички, по вербална расправија, физички ја нападнале неговата малолетна ќерка. Според пријавеното, причина било претходно недоразбирање околу нарушени другарски односи на училиште. Полициски службеници излегле на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот, соопштија од МВР.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Лавров одговора на прашања на Инфомакс! Македонија…

Нема непртијателски држави и народи, туку непријателски…

(Видео) Хаос: Скопје и утрово е блокирано!

Скопје и утрово е блокирано поради Самитот…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…