Објавено на:

(Видео) Срам: Полицајка му играла во скут на шефот поручник – двајцата се под истрага

t

Младата полицајка и нејзиниот претпоставен во Њујорк веројатно ги чека дисциплинска постапка откако протече видео на кое таа танцува во неговиот скут на забава на полициската празнична, божиќна забава во Бронкс, пренесува американски „New York Post“.

Вера Мекали (26), која претходно работела како агент за недвижнини. На видеото е снимен нејзиниот, најблаго речено, сензуален танц во скутот на поручникот Ник Мекгари во еден бар минатиот четврток.

Откако видеото излезе во јавноста, полицајката не беше достапна за коментар. Но, нејзиниот татко, Џон Мекали, во понеделникот за „The Post“ изјавил дека е фрустрирана од сето тоа.

– Таа ми рече: „Тато, згрешив. Многу ми е непријатно за она што го направив, те засрамив тебе и моето семејство“. Плачеше и плачеше, млада е. Тој е поручник и е оженет, требало подобро да знае. Ќе ја тужам полицијата – изјавил нејзиниот татко.

Под истрага официјално е и поручникот Мекгари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Највисокиот американски генерал го предупреди Конгресот за…

Официјален Пентагон тврди дека неусвојувањето на новиот…

Митовски: Никогаш, никому американците не влепиле ваков…

Не дека многу ги почитувам или поздравувам…

Републиканците најавија гласање на импичмент за Бајден

Републиканците во Претставничкиот дом на САД во…

Јакимовски за тушот од О’Брајан за Мицкоски:…

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, на Фејсбук…

Северна Кореја отфрли разговори со „дволичните“ САД

Пјонгјанг ја отфрли понудата за продолжување на…