(ВИДЕО) Србин стана хит на социјалните мрежи поради одговорот на прашањето зошто ќе ја дочека Новата година дома

t

Снимката од едно момче од Србија кое репортерката го прашала како ќе ја прослави Новата година стана хит на социјалните мрежи.

„Каде за Нова година?“, го прашала таа.

„Домашна забава, прасе, јагне, нешто…“, ѝ одговорило момчето.

„Зошто дома? Има забава и во град, а ти ќе останеш дома?“, додала репортерката, а тој ѝ одговорил:

„А има ли прасе во град?“.

„Расте некоја нова генерација, подобра од нашата“, гласи описот на видеото кое го насмеа регионот.

„Ништо поубаво од ова видео нема да видите оваа година“, „Каков крал“, „Добро објасни“, „Човекот е во право“, се дел од коментарите под снимката која стана хит на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фон дер Лајен се умилкува: ЕУ сакала…

ЕУ не ја гледа Кина само како…

Д-р Колевска: Откриен е тест со кој…

„Сега имаме најнова имунотерапија, со која се…

Бајден се плаши!? Не дозволувајте да победи…

Бајден го одржа говорот додека САД планираат…

Интер го декласира Удинезе и се врати…

Фудбалерите на Интер одиграа феноменално и вчера,…

Македонија ЃП: Време е за оставки!

Сè уште не се смируваат страстите по…