Објавено на:

(Видео) Србите носат војска на границата со Косово?

t

На Твитер се појави видео на кое се гледа како колона од армиски возила на Србија се движат, како што пишува во описот на видеото, кон границата со Косово.

Утринава српските медиуми објавија дека на Србите од Косово не им било дозволено да гласата на претседателските избори во Србија.

Засега нема информации дали навистина војска се движи кон Косово и дали тоа има врска со изборите за Претседател на Србија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР во Србија: Татко си ја убил…

Убиството во Вршац, каде што таткото Марко…

Косово со закон ќе го забрани штрајкот…

Родителскиот совет на Косово повика денеска враќање…

Српски аналитичар: Русија никогаш не го бранела…

Српскиот аналитичар Горчин Стојановиќ изјави дека Русија…

Косовската Влада нема да ги исплати наставниците…

Владата на Косово е решена да не…

Нож во грб за Србија: Москва се…

Србија очекува Русија да ги заштити српските…