Објавено на:

(Видео) Српскиот коментатор во транс по „бомбата“ на Трајковски во Палермо!

t

Фудбалската репрезентација на Македонија приреди голема сензација во квалификациите за Светското првенство, откако среде Палермо ја „расплачи“ Италија.

Европскиот шампион беше голем фаворит на овој дуел и беше многу поблиску до победата, но во судиското надополнување Александар Трајковски испрати „бомба“ од преку 25 метри и го матира Донарума. Радост кај македонските фанови беше неизмерна, но и кај коментаторот на српската телевизија Спорт Клуб, Лазар Јовановиќ, кој полуде по погодокот на македонскиот ас.

Реакцијата на српскиот коментатор по голот на Трајковски:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пентагон: Путин не донел одлука за употреба…

Пентагон оцени дека нема знаци дека рускиот…

Откриено е кој град ќе биде домаќин…

Ливерпул ќе биде градот домаќин на Изборот…

По свадба тапани: Ковачевски го осуди името…

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва го осуди отворањето…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Според Календарот на МПЦ утре се празнуваат…

Мицкоски одлучил да не се конфронтира со…

ВМРО-ДПМНЕ под овие околности нема да дозволи…