(Видео) Српски навивачи во Мелбурн извикуваат „Србија-Русија“ и веат знамиња со Путин

t

Српски навивачи денеска се собраа пред стадионот на кој настапува Новак Ѓоковиќ и извикуваа пароли „Србија и Русија“. Во Мелбурн тие вееја и знамиња со ликот на Путин што предизвика незадоволство кај останатите љубители на тенисот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: Следната година ќе пробаат конечно да…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во интервју…

Вучиќ: Ниту ќе го признаеме Косово, ниту…

Односите со Русија не се променети во…

Вучиќ на завршниот предизборен собир на СНС…

Во Србија на полноќ започнува предизборен молк,…

Дојави за бомби во објектите на РТС

Радиотелевизијата на Србија денеска околу 16 часот…

Пратеник од руската Дума зборува за голема…

Областите каде силите на Москва ќе ја…