(Видео) Српско-руско финале на УС Опен: Ѓоковиќ против Медведев

t

Рускиот тенисер Данил Медведев ќе се бори за нова титула на УС Опен откако го совлада Шпанецот Карлос Алкараз со 7:6, 6:1, 3:6, 6:3. Русинот покажа зошто себеси се нарекува крал на бетонот, одигра неверојатен меч, а за титулата ќе се бори против Новак Ѓоковиќ.

Во борбата за титулата ќе ја гледаме репризата од 2021 година, меѓу Данило Медведев и Новак Ѓоковиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медведев предупредува на директен судир Русија-НАТО

Последен пат светот беше толку блиску до…

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Медведев: Зеленски ги измеша лончињата и си…

Украинскиот претседател Зеленски тврди дека постои „дезинформациски…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…