Објавено на:

(Видео) Страшен пожар избувна во зграда во Њујорк: Над 30 лица се здобија со повреди опасни по живот

t

Најмалку 54 лица се повредени денеска во голем пожар во Њујорк, од кои 31 се здобиле со повреди опасни по живот, јавија американски медиуми. Повеќе од 200 пожарникари пристигнаа на местото на пожарот што избувна во дуплекс на третиот кат од зграда лоцирана во Бронкс, соопштија официјални лица.

Многу од повредените биле на горните катови во моментот на пожарот, додаваат официјални лица. На местото на несреќата лекарска помош добиле 19 лица, додека останатите повредени се префрлени во локалните болници

.Пожарот што избувна во 11 часот по локално време, е локализиран, соопшти полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД го поддржа протестот на Кинезите против…

САД ја изразија својата поддршка за луѓето…

Лукашенко тврди: САД не ѝ дозволуваат на…

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко изјави денеска…

(Видео) Кирилов: Документите покажуваат дека Американците “си…

Новообјавените документи ги потврдуваат американските обиди за…

САД го поздравуваат договорот меѓу Косово и…

САД го поздравуваат постигнатиот договор меѓу Косово…

Османи: САД имаа значаен придонес во постигнувањето…

Косовската претседателка Вјоса Османи им се заблагодари…