(Видео) СТРАШНО: Еве како изгледа руската воена колона, долга 64 километри!

t

Руска колона од воени возила, текови, борбени возила, траснпортери, долга цели 64 километри се движи кон украинскиот главен град Киев. Колоната се протега од градот Прибирск до аеродромот Антонов!

Според сателитски снимки, конвојот се протега од аеродромот Антонов, 25 километри од центарот на Киев, до градот Прибирск на север, објави американската компанија Максар врз основа на своите сателитски снимки.


Покрај тенкови Т-72, ​​инженерски возила, носачи- на мостови, борбени возила на пешадија БМП-1, 2, 3, на објавените снимки се и тешки оклопни транспортери БМПТ Рамка, повеќецевни ракетни фрлачи Град и Смерч и носачи носачи Термбарик. оружје TOS-1A.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бектеши: Неделата ќе биде работна во туристичките…

Измените и дополнувањата на Законот за трговија…

Сомнителен случај на мајмунски сипаници во Грција

Националната организација за јавно здравје на Грција…

УХМР: Пороен дожд и грмежи денеска и…

На повеќе места особено во западните делови…

Во стрелиштето во Камник денеска се оддржа…

Во стрелиштето во Камник денеска се оддржа…

Генерал Мили: Зголемена е опасноста од конфликт…

Генералот Марк Мили, претседател на Здружениот комитет…