(Видео) Судот одреди притвор за Зекири: Со полициско возило спроведен во Шутка

t

Судот одреди мерка притвор за се уште актуелниот генерален секретар на Владата, Мухамед Зекири.

Зекири со полициско возило беше спроведен во Шутка.

Генералниот секретар на Владата е осомничен за слоупотреба на службената положба и овластување според членот 353 став 5 бо брска со став 1 и 3 од КЗ на РМ, Обвинителството денеска не сакаше да открива повеќе детали за случајот бидејќи истрагата е во тек, но се знае дека Зекири проневерил нешто повеќе од 57 милиони денари.

Погледнете го видеото на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=1092956014598016&notif_id=1649404309509424&notif_t=live_video_explicit

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинителството бара притвор за насилникот кој претепа…

Основното јавното обвинителство отвори истрага против 20-годишник…

Кичевчанец заработи притвор откако терал друг маж…

На 04.09.2022 полициски службеници од ОВР Кичево…

Бугарското обвинителство бара траен притвор за српскиот…

Окружното обвинителство во Стара Загора побара од…

ОЈО бара притвор за еден од пукачите…

„Постапувајќи по поднесена кривична пријава, Основното јавно…

Обвинителството ќе бара притвор за сите обвинетите…

Инфомакс открива дека обвинителството ќе бара притвор…