(Видео) Тачи: Бугарите ќе бидат трети по бројност на пописот во Македонија

t

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи синоќа во дебатната емисија „Click Plus“ на ТВ21 меѓу останатите теми ги спомена и резултатите од пописот.

Според него Бугарите ќе бидат трет народ во Северна Македонија по Македонците и Албанците.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МАЕИ разочарани од одговорот на писмата за…

Единствената македонска партија во Албанија, Македонска алијанса…

Вучиќ: Бугарите негодуваат, затоа што сме попопуларни…

Ги сакам сите вина на нашите браќа…

Кацарска во интервју за бугарска телевизија: Нема…

Нема никаква законска пречка Бугарите да станат…

Бугарофилите кои играа оро на протести и…

Портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ, ги коментира…

Груевски го цитира Гологанов: Ние немаме толку…

Поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсук сподели…