(Видео) Тања Савиќ со „Македонско девојче“ ја крена Гевгелија на нозе

t

Српската пејачка Тања Савиќ викендов пееше во кафулето „Де Факто“ во Гевгелија. Таа ја крена публика на нозе со песната „Македонско девојче“. Гостите пееја заедно со неа.

Cепак на Твитер имаше поделени мислења. На едни не им се допадна како Тања ја испеала песната и во што била облечена. Други ја пофалија.
„Во турбофолк верзија по гаќи! Море марш“, „Гаќи, гаќи, ама гледај нога“ пишуваат во коментарите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Голема акција на МВР во Гевгелија:…

На 23.09.2022 полициски службеници од Одделот за…

Граѓаните на Косово бараат смртна казна за…

Граѓаните кои во Косово протестираат во одбрана…

Грозоморни детали: 11-годишното девојче од Приштина било…

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ…

Најмногу дожд наврна во Крива Паланка, најмалку…

Во текот на ноќта времето беше претежно…

Претрес во Гевгелија: Пронајдени марихуана и оружје

Денеска (31.08.2022) околу 12.00 часот во с.Кованец,…