Објавено на:

(Видео) Тензии во украинскиот парламент за малку избегната тепачка

t

Тензии во украинскиот парламент (Врховна Рада), за малку избегната тепачка помеѓу пратениците. Што е причината за денешните тензии за сега не се знае, се чекаат дополнителни информации.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски: Не смееме да дозволиме непријателот да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика Украинците…

Русите влегоа во Авдеевка од нов правец,…

Руските трупи влегле во Авдеевка од нов…

Германската буџетска криза нема да пречи на…

И покрај буџетската криза со која се…

Зеленска: Ве молам не ја запирајте помошта

Украинската прва дама, Олена Зеленска во интервју…

Бугарскиот парламент контра Радев: Оружје во Украина…

Бугарскиот парламент го отфрли ветото што претседателот…