Објавено на:

(Видео) Тешко него ако го фатат – “Русите се стадо неми овци”: Командантот на Азов објави провокативно видео

t

Министерството за земјоделство на Дагестан сними „патриотски клип“ за поддршка на своите војници во војната, објави командантот на Азов на неговиот Телеграм канал, кој додаде дека овците се денешните Руси.

– Всушност, вака изгледа денешна Русија. Стадо неми овци со буквата Z Разликата со животните на видеото е што и Русите тоа го прават доброволно, пишува тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски: Не смееме да дозволиме непријателот да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика Украинците…

Русите влегоа во Авдеевка од нов правец,…

Руските трупи влегле во Авдеевка од нов…

Германската буџетска криза нема да пречи на…

И покрај буџетската криза со која се…

Зеленска: Ве молам не ја запирајте помошта

Украинската прва дама, Олена Зеленска во интервју…

Бугарскиот парламент контра Радев: Оружје во Украина…

Бугарскиот парламент го отфрли ветото што претседателот…