Објавено на:

(Видео) Трагедија во Истанбул: Пожар и експлозија во индустриска зона земаа неколку човечки животи

t

Пожар и експлозии во индустриската зона во Истанбул се случија денес во попладневните часови.

Според првичните информации на локалните медиуми, загинале 3 лица, а девет се повредени.

Погледнете го видеото од страшната експлозија во продолжение

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјотрес од 4,5 степени според Рихтер ја…

Земјотрес со јачина од 4,5 степени според…

Бугарски автобус се преврте во Турција: 11…

Во Турција се преврте бугарски автобус. Повредени…

Бомбардерите „Б-1Б“ на американските воздухопловни сили пристигнаа…

Два американски бомбардери „Б-1Б Лансер“ извршија рутинска…

Ердоган: Нетанјаху е единствениот виновен за тензиите…

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, изјави…

Експлозија во хидроелектрана во Италија: Има повредени…

Најмалку четири лица се тешко повредени, а…