Објавено на:

(Видео) Трагедија во Истанбул: Пожар и експлозија во индустриска зона земаа неколку човечки животи

t

Пожар и експлозии во индустриската зона во Истанбул се случија денес во попладневните часови.

Според првичните информации на локалните медиуми, загинале 3 лица, а девет се повредени.


Погледнете го видеото од страшната експлозија во продолжение

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Турција и Русија ги поврзуваат заеднички проекти,…

Турција и Русија ги поврзува соработка, Анкара…

Џабе се израдуваа: Турскиот парламент нема да…

Турскиот парламент нема да размислува за одобрување…

Се си има цена: Турција бара од…

Турција побара екстрадиција на 33 лица осомничени…

Бајден им честиташе на Финска, Шведска и…

Претседателот на САД, Џо Бајден им честиташе…

Ќе се расипат добрите односи? Турска компанија…

Турската компанија „Бајкар Макина“ објави дека има…