Објавено на:

(Видео) Трамп: Бев 45-ти, ќе бидам и 47-ми претседател на САД

t

Доналд Трамп очигледно планира повторно да се кандидира за претседател на следните избори во САД.

Поранешниот претседател тоа го најави за време на голф меч додека се подготвуваше да ја удри топката на теренот. Видео клипот се појави на интернет, а на него се слушаат и коментари со поддршка од неговите соиграчи. Како што пренесуваат американските медиуми, последните анкети покажале дека тесно мнозинство републиканци, 56 отсто, сакаат да го видат Трамп како претседателски кандидат на изборите во 2024 година, додека 44 отсто се против.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Директорката на американската тајна служба: Неуспехот при…

Неуспехот да го обезбеди поранешниот американски претседател…

Кремљ го поздрави ставот на Зеленски за…

Русија денеска позитивно одговори на коментарите на…

Кој е наследникот на Ескобар? Александар Касанов…

Стејт департментот објави дека новиот заменик-помошник секретар…

Александар Касанов го наследи Габриел Ескобар на…

Александар Касанов е избран за заменик помошник…

Сорос ја поддржа Камала Харис за кандидат…

Американскиот милијардер Џорџ Сорос донираше повеќе од…