(Видео) Трамп побара услуга од Путин – Може да му донесе победа на избори!

t

Трамп го повика Путин да ги објави деталите за деловните зделки на Хантер Бајден.

Доналд Трамп е „сигурен“ дека Владимир Путин знае детали за работата на Хантер Бајден со една украинска компанија за гас и тогашниот градоначалник на Москва – и сака неговиот поранешен колега да го објави она што го знае.

На Хантер Бајден му плаќале стотици илјади долари годишно од Бурисма холдингс, субјект кој САД тогаш го прогласиле за корумпиран за очигледно поткупување функционери, а наводно добил 3,5 милиони долари од Елена Батурина, сопруга на градоначалникот на Москва, Јуриј Лужков, пред една деценија. Извештај на Сенатот за 2020 година.

Големата порота во Делавер моментално ги истражува деловните зделки на Хантер, можното избегнување данок, странското лобирање и перењето пари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дуда: Запрепастен сум од преговорите помеѓу Путин,…

Запрепастен сум од сите разговори со Путин,…

Путин му го плесна: Погрешната политика на…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека…

Дали се согласувате со Трас – Путин…

Министерката за надворешни работи на Обединетото Кралство…

(Видео) Вака не се добива војна: Руските…

Новинарот Кристофер Милер на Твитер објави видео…

Путин и Зеленски со исто гледиште за…

Дипломатски извори соопштија дека Путин и Зеленски…