Објавено на:

(Видео) Траторно: Рускиот пилот кој беше затвореник во САД по 12 години се сретна со семејството – Го пречекаа со цвеќиња а неговата реакција е неверојатна

t

Руската телевизија Русија 1 објави видео од траорната средна на рускиот пилот Константин Јарошенко.

Пилотот по 12 години се сретна со сопругата и ќерката откако Русија успеа да го размени за американскиот државјанин Тревор Рид, кој е поранешен амеркански маринец.

Размената на затвореници меѓу Русија и САД денеска беше главна тема во светските медиуми, a руските телевизии во живо го пренесуваа слетувањето на авионот со кој Јарошенко се врати дома.

Погледнете го видеото од средбата на Јарошенко со семејството во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Магичен поглед и силна порака: Руски…

Специјалниот дописник новинската агенција „ТАСС“, космонаутот на…

Украина очекува Кина со своето влијание врз…

Украина очекува Кина да го искористи своето…

Џипинг го испофали Путин: Благодарение на него…

Благодарение на раководството на рускиот претседател Владимир…

Столтенберг: Русија сакаше помалку НАТО во Европа,…

Со очекуваниот близок пристап на Финска во…

Закана од Путин: Во 2014 немавме хиперсонично…

Рускиот претседател Владимир Путин денес изјави дека…