(Видео) Турција на нозе – Инцидент во Црното Море: Мина експлодираше при поминување на турски брод!

t

Турскиот рибарски брод „Ахмет Молаоглу 2“ наишол на мина во Црното Море, пренесуваат локалните медиуми.

Инцидентот се случил во близина на Инеада, во близина на Бугарија.

Пловилото по инцидентот е влечено до пристаништето со помош на други пловни објекти. Експлозијата не предизвикала поголема штета. Нема пријавени повредени лица.

Според бугарската специјализирана веб-страница maritime.bg, штетата е под водената линија во лакот и десната страна.Турските власти започнаа истрага.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Денеска македонско-бугарски бизнис форум „До една милијарда…

Под покровителство на министрите за надворешни работи…

Бугарскиот МНР утре во посета на Македонија

На 7 декември 2022 година, министерот за…

Турција згрме: Ќе преземеме мерки ако Грција…

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу…

Тепачка во турскиот парламент за време на…

Пратеник од опозицијата е хоспитализиран во Турција…

Радев се теши: Бугарија има шанса догодина…

Бугарскиот претседател Румен Радев денеска во Тирана…