Објавено на:

(Видео) Турчин со пиштол пукаше во телевизорот кога Јилмаз промаши пенал

t

Турција синоќа загуби од Португалија со 3-1, но мечот беше неизвесен, Бурак Јилмаз можеше да биде херој, но испадна трагичар, а турските фанови на посебен начин ги доживуваат овие моменти.

Португалија имаше водство од 2-0 по првото полувреме. Во вториот дел Јилмаз намали на 2-1, а потоа имаше пенал за израмнување на 2-2 но го промаши.

Турски навивач со пиштол во раката го следеше пеналот на Јилмаз, и кога виде дека промаши, испука куршум во мониторот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Ковачевски за “Инфомакс”: Нема да има…

На прашање на Инфомакс до премиерот Ковачевски…

(Видео) Ковачевски: Му објаснив на Мицкоски какви…

Денес имавме средба со пртседателот и тимот…

Кичевскиот градоначалник ги критикува СДСМ и ДУИ:…

Покрај низата високи партиски членово и екс-функционери,…

Васало за бугарските клубови и уставните измени:…

Заменик aмбасадорoт во делегација на ЕУ во…

Синдикатот на УКИМ бара за 4 години…

Синдикатот на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“…