Објавено на:

(Видео) Тpaopна снимка од Украина: Девојче се збогува со таткото кој оди на фронт

t

Потресно видео од Украина вирално се шири по социјалните мрежи во Украина на кое се гледа татко кој се збогува со своето семејство.

На видеото се гледа млад човек кој се поздравува со својата сопруга и својата ќерка.

Неговата фамилија ќе се евакуира на безбедно, а тој оди да се бори против руската армија која рано утринава ја нападна Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР.. ИМА МРТВИ И РАНЕТИ: Три лица…

Вечерва имало пукање во кафе-слаткарница во Истанбул,…

Во првите 3 месеци од годинава Грција…

Бројот на посетители на Грција во првите…

„Гугл“ ќе вложи 1 милијарда евра во…

„Алфабет“, матичната компанија на американската технолошка корпорација…

Бајден: Путин сака доминација во Балтичкото Море

Тој рече дека Русија е особено заинтересирана…

Фон дер Лајен: ЕУ за економските односи…

Таа го изјави ова за време на…