(Видео) УАПСЕН НОВИНАРОТ ФУРКАН САЛИУ – Минатата недела објави скандал за ВМРО-ДПМНЕ!

t

Откако минатата недела објави скандал поврзан со лажни вести и незаконско трошење на пари од страна на функционери на ВМРО-ДПМНЕ, попладнево МВР, предводено од Панче Тошковски го уапси новинарот Фуркан Салиу!

Салуи вчера вечер беше гостин во „Тешки муабети“ на Инфомакс и најави дека ќе го објави целиот план за незаконско трошење на народни пари, злоупотреба на службената положба, злоупотреба на лични податоци на граѓани и слично!

ЛИНК од видеото

А во продолжение слушнете што кажа Салиу во вчерашното гостување во Тешки муабети!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР со детали за трагедијата во Стајковци:…

Денеска во 12.30 во СВР Скопје било…

Уапсени се 15 лица на грчкиот остров…

Грчката полиција денеска уапси 15 лица во…

Апсење во Куманово: Пронајдени кокаин и канабис

На 10.05.2024 во 19.30 часот во Куманово…

(ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) АПСЕЊЕ ВО КОЧАНИ! Ова се…

Денеска во Кочани од страна на полициски…

Никогаш да не се заборави – Бојмацалиев…

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко…