Објавено на:

(Видео) Украинец снима руски тенк, неколку секунди подоцна тенкот пука кон него

t

Агенциите пренесуваат видео во украинскиот град Бороѓанка на кое, како што пишуваат, се прикажани сите ужаси на војната во оваа земја.

На видеото објавено на социјалните мрежи се гледа како камерманот, за кој се тврди дека е цивил, снима руски тенк додека минува низ градските улици.

Само неколку секунди подоцна тенкот пукал кон станот од каде се снима видеото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германија ѝ испрати на Украина нова воена…

Германија денеска испрати уште еден пакет воена…

Путин даде предлог ТРАЕН МИР, ама ако…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска, обраќајќи им…

Путин: Светот се приближи до точка од…

Рускиот претседател Владимир Путин се обрати до…

Захарова: Варшава го гледа западниот дел на…

Официјална Варшава го гледа западниот дел на…

Унгарија нема да обучува украински војници –…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…