Објавено на:

(Видео) Украинска фабрика за тенкови срамнета со земја

t

На видеото кое го пренесе Си-Ен-Ен, кое вчера е објавено на социјалните мрежи, се гледа како дел од фабриката за тенкови е срамнет со земја по нападот на руските сили.

Си-Ен-Ен пишува дека ја потврдиле автентичноста на видеото кое прво беше објавено на Телеграм.

На видеото се гледаат украински војници како ја проверуваат штетата во фабриката и се чини дека едниот кажува како преживеале, бидејќи многу од фабричките згради биле срамнети со земја. Се гледа и уништената зграда, на земјата куп скршено стакло, метал и бетон.

„Да ви кажам искрено, денеска бевме навистина исплашени“, рече војникот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски на средба со поранешните лидери на…

Претседателот на СДСМ во оставка Димитар Ковачевски…

Неделковски го повика Стефковски на јавно соочување:…

Бидејќи градоначалник е одговорност а не функција,…

Путин: Иднината на Русија се решава на…

Властите треба да работат онолку колку што…

Морничаво: Едно лице загина откако се заглави…

Едно лице загина на аеродромот во Амстердам…

Зоран Милановиќ: Треба да се биде лојален…

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ денеска го коментираше…