(Видео) Урнебесно: Србите го “провалија” Заев поради двојното “З” во името – Бил “руски спијач”, затоа веќе не е премиер

t

Урнебесно видео од српска сатирична емисија се шири на социјалните мрежи. Нашите северни соседи се пошегуваа со поранешниот премиер Зоран Заев, односно открија зошто бил сменет.

Според комичарите Заев бил “провален” од западните земји кои поради двојното З во неговото име сфатиле дека е руски “спијач”


“урнебесно

Србиве открија зошто Зоран Заев е сменет

Он бил “спијач“ на КГБ и откако го “провалиле“ го сменија заради дуплото “З“

* секогаш имале комшииве добар хумор и сатира во сатиричните емисии” – напиша на Твитер “Калабалак”.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Твитер гори, сите удрија по Пендаровски: Мора…

Твитерџиите се пуштија на најјако откако пртседателот…

“Не е бензино скап, вие сте глупи,…

Денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни…

Бомба од Маск: Ќе ја укинам забраната…

Илон Маск, новиот сопственик на Твитер, денеска…

(Фото) Соросоидите влегоа во војна со Илон…

Некои од најпознатите либерални фигури се здружија…

Маск објави: Не сите ќе можат да…

Некои можеби ќе треба да платат за…