Објавено на:

(Видео) „Фалангата“ гpмeше, „Бисер Балкански“, „Послушајте Патриоти“ ечеше во Дебрецин

t

На трибините македонските навивачи го добија дуелот со Словенија, на теренот „змајчеки“ за жал победија со 27-25.

Ако е за утеха, македонската навивачка Фаланга е апсолутен победник на трибините, црвено и жолто во Дебрецин.

Но така беше и надвор од салата, ечеа македонски песни среде Дебрецин, „Бисер Балкански“, „Послушајте Патриоти“…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонските ракометари одиграа нерешено со Грција

Македонската машка ракометна репрезентација ремизираше вечерва против…

Македонскиот “октопод” го предводи идеалниот тим на…

Македонскиот репрезентативец и член на Порто, Никола…

Кил се измачи за да ги освои…

Македонскиот шампион, Еурофарм Пелистер го одигра најдобриот…

Мотив повеќе пред баражот со Украина, РФМ…

Управниот одбор на Ракометната федерација на Македонија…

Пролет и Еурофарм Пелистер без проблеми, Алкалоид…

Екипите на Пролет и Еурофарм Пелистер први…