Објавено на:

(Видео) Фаучи најавува четврта доза за Американците

t

Појавувајќи се на оваа недела на ABC, Ентони Фаучи изјави дека е „сосема замисливо“ дека наскоро ќе им биде потребна четврта засилена вакцина за сите Американци кои сакаат да се сметаат за „целосно вакцинирани“.

„Можеби ќе треба повторно да се засилиме. Тоа е сосема замисливо“, рече Фајучи, додавајќи „Пред да ја донесеме таа одлука за уште едно засилување, сакаме јасно да одредиме каква е издржливоста на заштитата на тој редовен бустер“.

Коментарите на Фаучи доаѓаат неколку часа откако шефот на ЦДЦ Рошел Валенски објави ажурирање на дефиницијата за „целосно вакцинирани“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а…

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави…

И МЗ се огласи за мајмунските сипаници…

Од Институтот за јавно здравје сме информирани…

Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата…

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна…

Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и…

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев упати скриена…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви…