Објавено на:

(Видео) Федерер до Надал: Брате, јас сум за тебе Ѓоковиќ

t

Урнебесен виц за познатите тенисерски ѕвезди го насмеа регионот.

Играат Надал и Федерер, и сега ја префрлаат топката, ја префрлаат, играат навистина добро. Федерер го победува Надал, ама баш буквално го гази и му се врти и му вика

„Надале, брате, да знаеш дека јас сум Ѓоковиќ за тебе!“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Српскиот патријарх ги крстеше децата на Новак…

Фотографиите на социјалните мрежи ги објави протосингелот…

Надал: Федерер го достигна највисокото ниво, но…

Тони Надал беше составен дел од огромен…