Објавено на:

(Видео) Федерер до Надал: Брате, јас сум за тебе Ѓоковиќ

t

Урнебесен виц за познатите тенисерски ѕвезди го насмеа регионот.

Играат Надал и Федерер, и сега ја префрлаат топката, ја префрлаат, играат навистина добро. Федерер го победува Надал, ама баш буквално го гази и му се врти и му вика

„Надале, брате, да знаеш дека јас сум Ѓоковиќ за тебе!“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фриц Зергел се сомнева во Надал: Користел…

Германскиот лекар, Фриц Зергел го сомничи Рафаел…

Надал не ја завршува кариерата: Ќе играм…

Рафаел Надал нема да ја заврши кариерата…

За последен пат ќе го гледаме Надал…

Шпанскиот тенисер се изјасни за својот утрешен…

Ѓоковиќ лесно го ,,скокна” 1/8 финалето и…

Нема дилеми, Новак Ѓоковиќ е во одлична…

Ѓоковиќ: Не знам што ми е

Ѓоковиќ загуби во финалето на Србија Опен…