(Видео) Французите воодушевени: Ни Александар Македонски немал ваква фаланга!

t

Францускиот новинар Рене Марке, кој до неодамна известуваше за еден од најпознатите и најрелевантните медиуми „РМЦ, продолжува да се дружи со македонската навивачка фаланга во Порто.

Тој е одушевен од македонската навивачка фаланга и од феноменалната атмосфера која неколкуте илјади црвено-жолти фанови неколку дена наназад ја прават во овој португалски град.

„Дури ни Александар Велики немал ваква армија каква што имаат фудбалерите во Порто“, напиша тој на Твитер.

Мерке лудува заедно со македонските навивачи и воопшто нема дилема за кого ќе навива на вечерашниот дуел на „Драгао“.

Извор: Спорт1

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе преземе ли некој нешто?! Никнува нов…

На 7 октомври во Охрид ќе се…

Егзодус на работна сила: Намален бројот на…

Бројот на работниците во индустријата во периодот…

Пендаровски на средба со албански пратеници: Односите…

Претседателот Стево Пендаровски денеска прими делегација на…

“Најмногу не сакаат”: Од земјите од регионот…

Стејт департментот соопшти повеќе од две милијарди…

Ни колку на попис ги нема, а…

Вкупно 181 граѓанин на Македонија се пријавени…