(Видео) Французите го опколија седиштето на Фајзер – извикуваа убијци

t

Видеото снимено изминатиот викенд во Париз Франција покажува илјадници демонстранти кои го опкружуваат седиштето на Pfizer во главниот град на нацијата и извикуваат „убијци! во знак на протест против мандатите за вакцини.

Протестите беснеат во Франција долго време, а беа поттикнати од францускиот претседател Емануел Макрон, кој минатиот месец призна дека дел од неговата „стратегија“ за справување со Ковид e принудување на граѓаните да се вакцинираат.

Макрон ги даде коментарите во интервју за весникот Le Parisien, истакнувајќи „Што се однесува до невакцинираните, навистина сакам да ги нервирам. И ние ќе продолжиме да го правиме ова, до крај. Ова е стратегијата“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Народот победи! Нетанјаху го одложува спорниот закон…

Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху и министерот за…

Несреќа во Куманово: Се застрелал додека си…

Вчера во 19.24 часот во СВР Куманово…

ОВА НЕ Е НОРМАЛНО: 13-годишен ученик со…

Тринаесетгодишен ученик во најголемиот бразилски град Сао…

И ова го има: Откриена подземна лабораторија…

Во близина на селото Асеновец во Бугарија,…

Се чека уште Турција да пресече: Унгарскиот…

Унгарскиот парламент на состанокот во понеделникот гласаше…