Објавено на:

(Видео) Фудбалер загина по удар од гром сред натпревар

t

Фудбалер трагично загина откако во саботата попладне го удри гром додека играше фудбал во Индонезија. Видеото кое се рашири по социјалните мрежи го прикажува точниот момент кога 35-годишниот фудбалер од Субанг падна на стадионот Силиванги во Бандунг, Западна Јава.

Мажот, подоцна идентификуван како Септан Рахарја, играл на пријателски фудбалски натпревар, кога гром го удрил околу 16:20 часот по локално време во саботата.

Според локалните медиуми тој сè уште дишел по инцидентот, кога бил пренесен во локалната болница, но набрзо починал од тешките изгореници.

Фудбалските фанови и играчи изразија сочувство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гром уби жена и маж на плажа…

Маж што продавал лежалки на плажа и…

 Гром запали куќи кај Зајечар, во Краљево…

Градот кој синоќа ја зафати Србија предизвика…

Трагедија во Софија: Гром усмрти три лица,…

Три лица се усмртени, а четврто се…

Државен завод за ревизија: Само ГРОМ и…

Државниот завод за ревизија денеска ги објави…

Гром запали плевна и куќа во Крива…

Невреметсо пороен дожд, силен ветер и грмотевици…