Објавено на:

(Видео) Хаос во Њујорк: Се урна дел од зграда шесткатница!

t

Објектот, освен за станбена намена, бил и деловен. Пожарникарите за две минути биле на терен и брзо ги евакуирале сите луѓе од делумно урнатата зграда, а нивната прва цел била да утврдат дали има луѓе во зградата.

Првичните проценки покажуваат дека нема жртви во уривањето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанец искршил стакла на банка во Аеродром

Вчера во 09:50 часот на подрачјето на…

(Фото) Од далеку многу, далеку од многу:…

На митингот на ВМРО-ДПМНЕ имало околу 25.000…

Европската Унија издвои шест милијарди евра за…

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер…

АТЕНТАТ НА ВИСОК РУСКИ ФУНКЦИОНЕР: Го избоделе…

Гувернерот на областа Мурманск, Андреј Чибис е…

Ванковска: Сè ни одземаа, освен душата –…

Претседателскиот кандидат Билјана Ванковска, поддржана од партијата…