(Видео) Хаос: Скопје и утрово е блокирано!

t

Скопје и утрово е блокирано поради Самитот на ОБСЕ кој се одржува во нашиот главен град.

На видеото во продолжение можете да забележите голема колона на возила, сообраќајот е закочен поради големиот број непроодни улици кои се затворени од безбедносни причини.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

ОБСЕ е спасена

ОБСЕ е спасена. Со овие зборови Претседавачот…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Османи: Дискусиите за исклучување на Русија од…

Дискусиите за исклучување на Русија од ОБСЕ…

(Фото) Аеродромот како во воена состојба: Странските…

Странските делегации кои присуствуваа на Самитот на…