Објавено на:

(Видео) ХОРОР: Русите открија ќелија за мачење во Зеленовка, осакатено тело на руски војник и шприцеви со дрога

t

Руските безбедносни сили открија ќелија за тортура и тело во униформа на руската армија без нозе во селото Зеленовка, седум километри североисточно од Керсон.

„Во подрумот на кафулето „Стари право“ до патот М-14 е пронајдено минирано тело, веројатно на руски војник. На телото има остатоци од воената униформа на Вооружените сили на Русија. Телото е без нозе, со траги од тортура и пресечено грло“, изјави за Спутник претставник на безбедносните сили кои учествуваа во операцијата при која беше откриена комората за мачење.

Според него, околу кафулето биле расфрлани шприцеви, најверојатно со дрога, како и голем број пластични пакувања за американските противтенковски системи „Јавелин“, кои Американците ги снабдуваат со украинската армија и членови на екстремистички баталјони.

На видеото се гледа дека покрај телото има предмет за кој припадник на безбедносните сили вели дека е противтенковска мина и додава дека во близина има ТНТ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кучиња на војната: Двајца британски волонтери во…

Британсиот волонтер Џордан Чадвик, 31 година е…

(Фото) Еве како се живее кога си…

Како се живее во затвор кога си…

Стремусов: Регионот Херсон наскоро ќе стане дел…

Регионот Херсон наскоро ќе стане полноправен субјект…

(Видео) ХОРОР: Русите открија ќелија за мачење…

Руските безбедносни сили открија ќелија за тортура…