Објавено на:

(Видео) Човек преживеа директен удар од гром

t

Чувар на фирма во Индонезија преживеа директен удар на гром.

Во несреќата тој се здобил само со изгореници на рацете. Мажот бил хоспитализиран неколку дена, а потоа бил отпуштен на домашно лекување. Се претпоставува дека бил погоден од гром бидејќи во рацете држел вклучена радио-станица.
Видеото може да го погледнете тука.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Кола удри репортерка дур известуваше во…

Гледачите на телевизија во Западна Вирџинија се…

(Видео) Човек преживеа директен удар од гром

Чувар на фирма во Индонезија преживеа директен…

(Видео) Пепел и паника: Огромна ерупција на…

Највисокиот вулкан во најгусто населениот индонезиски остров…