Објавено на:

(Видео) Човек преживеа директен удар од гром

t

Чувар на фирма во Индонезија преживеа директен удар на гром.

Во несреќата тој се здобил само со изгореници на рацете. Мажот бил хоспитализиран неколку дена, а потоа бил отпуштен на домашно лекување. Се претпоставува дека бил погоден од гром бидејќи во рацете држел вклучена радио-станица.
Видеото може да го погледнете тука.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драма во Гостивар: Го удрил со кола,…

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13…

Земјотрес со јачина од 5,6 степени е…

Ова е четврти земјотрес на индонезискиот архипелаг…

САД ќе падне од првото место, Русија…

Твитер профилот World of statistics ги објави…

Гром уби жена и маж на плажа…

Маж што продавал лежалки на плажа и…

За 2,7 милијарди долари Индонезија ќе гради…

Индонезија ќе одвои 40,6 трилиони рупии (2,7…