(Видео) Чудо во Ерусалим! Благодатниот оган се спушти во храмот на
Светиот гроб!

t

(Видео) Чудо во Ерусалим! Благодатниот оган се спушти во храмот на
Светиот гроб!

Во Ерусалим, во храмот на Христовиот гроб, секоја година во Велика Сабота христијаните присуствуваат на чудесното појавување на благодатниот оган, што се случи и на оваа Велика Сабота.

Ерусалимскиот патријарх со векови носи изгаснато кандило во тој храм во Светата Земја, кое чудесно го пали благодатниот оган и тој оган го пренесува на свеќите на собраните христијани, а тие продолжуваат кон своите соседи и до нивните храмови.

Со свечената велигденска литургија во недела ќе се завршат деновите на жалост, а во недела ќе започне празникот Велигден, Христовото Воскресение од мртвите и победата на животот над смртта, со што се слави победата на животот над смртта.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Товарно моторно возило со скопски регистарски таблички…

На 25.03.2023 во 06.00 часот било пријавено…

(Видео) Како Мицкоски тврдеше дека двојазичните униформи…

Трета Опција преку Фејсбук се потсети на…

ЕВРОПА ОСТАНА БЕЗ ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА, Украина…

Британија и Франција веќе објавија дека им…

Струмичанец „фатен“ со 2,34 промили алкохол како…

Струмичанецот, под сериозно дејство на алкохол, возел…

НУКЛЕАРНО ЗАПЛАШУВАЊЕ: Според Пентагон и Берлин, Путин…

Министерството за надворешни работи во Берлин оцени…