Објавено на:

(Видео) Шокантна снимка од Австралија Опен: Јасно е зошто Медведев е огорчен – Врати се во Русија и други срамни провокации се слушаа на теренот

t

Рафаел Надал направи епски пресврт и го совлада Данил Медведев по речиси пет и пол часа игра (3:2) и со тоа стигна до својата 21. Грен слем титула во кариерата.

Натпреварот го одбележа скандалозното однесување на публиката на стадионот Род Лејвер, која направи се за да го поремети рускиот ас во текот на мечот. Русинот беше огорчен по мечот, поради се што се случуваше на трибините.

На социјалните мрежи се појави видео на кое јасно се гледа зошто Данило огорчен ја напушти Австралија.

По секоја негова грешка се слушаше аплауз, постојано беше прекинуван меѓу првиот и вториот сервис, беше прозиван, провоциран… Во еден момент некој гласно извика: „Врати се во Русија“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Низа свечености по повод 30-годишнината од формирањето…

На свечен настан во касарната „Илинден“ по…

На раб на катастофа: Експлозии одекнаа во…

Неколку експлозии одекнаа во близина на нуклеарната…

Украинците уништија едно од седиштата на Вагнер

Шефот на украинската воена управа во Луганск,…

Ѓоргиев: Периодот на 19 и 20 век…

Доколу нема договор, Комисијата по секоја цена…

Српски виролози: Европрајд е потенцијална епидемиолошка бомба…

Предупредување од српски виролози: Европрајд е потенцијална…