Објавено на:

(Видео) Шојгу: Ќе имаме нов Советски сојуз, голем и силен

t

На социјалните мрежи се рашири видео од рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу како им се обраќа на воените и политичките лидери на Русија. Видеото на Твитер го сподели и украинскиот дипломат Олександер Шерба.

Сето ова е само привремено. Работите повторно ќе бидат добри. Ќе имаме нов Советски Сојуз, голем и силен. Повторно ќе има мир. Никој нема да замине“, рече Шојгу.

На оние кои мислат дека сето ова се случува, затоаа што НАТО отишол предалеку – слушате ли?“, напиша Шерба во твитот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одбрана ќе набавува осум нови хеликоптери, најавува…

Министерството за одбрана ќе набавува нови повеќенаменски…

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во…

Ахмети го назначи Рафис Алити за кординатор…

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…